Blog > Komentarze do wpisu

Amok

Nigdy nie mam dość książek i sytuacja, że mam 3-4 rozpoczęte nie jest nadzwyczajną. Staram się szukać dobrej literatury, takiej do posmakowania, ale czasem po prostu chce nasycić głód czytania i przysłowiowo "połknąć" jakąś książkę w dwa wieczory. Moja starsza córka wciąż jest pod wrażeniem, jak wzięłam od niej w grudniu dość grubą 4 część "Baśnioboru" (ona już była za połową z czytaniem) i przeczytałam zanim ona skończyła własnie w dwa wieczory.


Wczoraj skończyłam powieść Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk "Cukiernia pod Amorem. Zajezierscy". Po pierwszych rozdziałach już wiedziałam, ze to będzie książka do połknięcia :) Seria liczy jeszcze dwa tomy, ale teraz czas na odpoczynek.

Mogę się znowu podelektować "Life after life" Kate Atkinson, która podjęłam się przeczytać po angielsku i już 2/3 za mną. Książka jest bardzo ciekawa i prezentuje życie głównej bohaterki w różnych odsłonach, przy czym Ursula wciąż umiera i rodzi się na nowo. Książka pięknie pokazuje jak drobne zdarzenia, pewne decyzje mogą spowodować, ze nasze życie potoczy się zgoła inaczej niż gdyby się to nie zdarzyło lub podjęlibyśmy inna decyzję. Przy czym niektóre postacie czy ich wypowiedzi bywają zabawne i sarkastyczne. Lubie książki z poczuciem humoru :)

czwartek, 08 stycznia 2015, ange761

Polecane wpisy