Blog > Komentarze do wpisu

Trafny wybór

Zaczęłam czytać tę książkę wyrwana ze świata „Pieśni lodu i ognia”. Prawdę mówiąc obawiałam się, że mnie będzie nudzić po emocjach związanych ze światem Goeorge R.R. Martina. Wiem, że to może komunały, ale po Harrym Potterze Joan Rowling miała naprawdę trudne zadanie wydając kolejną książkę. Zaryzykowała i .... 

Kto szuka magii i czarodziejstwa w tej książce, to się srodze zawiedzie. Książka jest do bólu realistyczna i pokazuje cały kalejdoskop ludzkich przywar. Tak, ze momentami myślałam, ze to niemożliwe, by w jednym małym mieście było tylu zepsutych ludzi :) 

Co jest podobne do Harrego? Autorka, tak jak w Harrym Potterze stworzyła świat od podstaw. Stworzyła miasteczko Pagford z jego lepszymi i gorszymi dzielnicami oraz z całą galerią postaci. Porusza się po tym świecie ze swobodą, tak jakby w nim żyła. A może żyła pisząc książkę? Kto wie, co się kryje w głowie pisarza podczas tworzenia. 

Książka jest miejscami przygnębiająca i zdarzało się, że czytałam ją na zasadzie "wiem, ze zaraz nastąpi katastrofa, ale chcę to już mieć za sobą". Niemniej, książka pokazuje też kilka aspektów pozytywnych wydarzeń, które się w niej rozegrały i to mnie cieszy z uwagi na to, że jestem urodzoną optymistką i zawsze oczekuję happy endu. 

Skończyłam czytać wczoraj wieczorem i wciąż o tej książce myślę. Została w mojej głowie i myślę, ze zostanie na dłużej. Uważam, ze to bardzo udany ponowny debiut pisarki, już jako autorki książki dla dorosłych i z ciekawością oczekuje jej następnych książek.

 

*Joanne K. Rowling "Trafny wybór"

 

 

poniedziałek, 08 lipca 2013, ange761
Tagi: Rowling

Polecane wpisy