Blog > Komentarze do wpisu

Sundowners

Jest to pierwsza od lat przeczytana przeze mnie po angielsku książka i do tego przeczytana w całości :)

 

Powieść obyczajowa, której akcja  rozgrywasię przez kilkanaście lat. Bajecznie bogata kulkunastoletnia Rianne, dziedziczka diamentowego imperium, trafia do angielskiej szkoły dla dziewcząt.  Jest to dla niej szok kulturowy, klimatyczny i w ogóle szok. Zostaje przydzielona do pokoju z trzema innymi dziewczętami w jej wieku. Na początku jawnie demonstruje jak bardzo jej sie nie podoba ta zmiana w jej życiu. Współlokatorki nie pozostaja jej dłuzne, gdyż zdążyły się ze soba zaprzyjaźnić a tu nagle trafia im sie taki "rozpuszczony intruz". Stopniowo jednak miedzy dziewczętami nawiązują sie nici porozumienia a potem przyjaźni. I w gruncie rzeczy o tym jest ta ksiażka, o przyjaźni, o dojrzewaniu poszczególnych przyjaciółek.

 

Rianne nie jest główna bohaterka tej powieści, bo są nimi wszystkie cztery przyjaciółki. Postać Rianne do samego końca budzi we mnie mieszane uczucia. Wydaje mi sie, że autorka nie zadała sobie dosć trudu, by przekonac czytelnika, ze jest ona tak wyjatkowa jak próbuje to przedstawić. Pozostałe dziewczęta, to osoby z krwi i kości, zas moja największą sympatie budzą Gabby i Nathalie, z których kazda osiagnie sukces w życiu zawodowym dzięki nie tylko szczególnym zaletom, ale przede wszystkim pracowitości

 

Powieść napisana jest z wielką dbałością o detal. Akcja rozgrywa się w kilku krajach, na kilku kontynentach, w róznych środowiskach i za to nalezy sie autorce uznanie, ze była w stanie to wszystko razem poskładać i sie nie zgubić :) No i przede wszystkim dobrze sie te ksiazkę czyta.

 

* Lesley Lokko "Sundowners" 

wtorek, 13 marca 2012, ange761
Tagi: Lesley Lokko

Polecane wpisy